RAIMOND KALJULAID: EKRE paneb Ukraina abistamisele jalga ette

PiretUkraina

Riigikogu riigikaitsekomisjoni liige Raimond Kaljulaid tõi täna riigikogus peetud Euroopa Liidu poliitikat käsitleval debatil välja, et sarnaselt mitme Euroopa riigi ja USAga on ka Eestis neid jõudusid, kes takistavad sõjas oleva Ukraina aitamist.

„On tõsi, et Euroopa Liidus pole vajalikku ühtsust ega tehta piisavalt Ukraina toetamiseks. Kahjuks on ka riigikogus blokeeritud eelnõu, mis näeb Ukraina toetuseks tehtavatele annetustele ette tulumaksuvabastuse. Selle tulemusena jõuab Ukrainasse lõpuks kohale vähem raha, sest 1. jaanuarist senist maksuvabastust lihtsalt enam ei ole,“  ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna nimel kõne pidanud Kaljulaid.

EKRE on nimelt „kallanud“ sadade muudatusettepanekutega üle neli eelnõu, mis kõik on suunatud Venemaa sõjalise agressiooni all kannatava Ukraina toetamisele. Selline vastutöötamine teeb nende kinnitamise võimatuks ajal, kui Ukraina vajab hädasti igakülgset abi, selgitas Kaljulaid.

„Kui vaadata, kes blokeerivad Ukraina abi Washingtonis, kes blokeerivad seda Brüsselis ja kes blokeerivad seda Tallinnas, siis nende poliitiliste jõudude vahel on ka muudes küsimustes üllatavalt palju sarnast ja samasuguseid seisukohti,“ märkis Kaljulaid.

Oma kõnes nimetas ta suureks saavutuseks seda, et Eesti on suutnud kaitseküsimused tõsta Euroopa Liidus niivõrd kõrgele kohale. „Eraldi tuleb tunnustada sanktsioonide puhul seda, et nendega minnakse edasi,“ rääkis Kaljulaid. “Erakordselt oluline on ka kaitsetööstuse arendamiseks strateegia loomine ja kaitsetööstusalgatuste ning kaitsetööstuse vahelise koostöö rahastamine Euroopa Liidu poolt.“

Lisaks tulumaksuseaduse muutmise eelnõule töötab EKRE fraktsioon riigikogus vastu otsuse eelnõule, mis annaks Euroopa Investeerimispangale riigigarantii Ukraina ülesehitamiseks, otsuse eelnõule, mis puudutab Ukraina laenu intressikulude katmist ja rahvusvahelise sanktsiooni seaduse muutmise eelnõule.