Raimond Kaljulaid eriolukorrast: Tallinn peab Tartust õppust võtma

Kirill KlausKoroonaviirus, Tallinn

Raimond Kaljulaid võrdles oma blogis tehtud postituses Tallinna, Tartu ja Helsingi reaktsioone praegusele kriisile ning tõdes, et Tartu on kriisile reageerinud oluliselt operatiivsemalt ja otsustavamalt kui Tallinn.
Eriolukorraga paremaks toimetulekuks on Kaljulaidil linnavalitsusele viis ettepanekut.

“Vaatasin üle, mil viisil on Tallinn, Tartu ja Helsinki reageerinud koroonaviirusele selle nädala jooksul. Tartu on toime tulnud väga hästi, Tallinn nii ja naa, Helsingil on Eesti linnadest väga erinev strateegia,” kirjutas Kaljulaid oma blogis.

“Tartu on olnud kiire ja tubli otsustaja ja andnud oma elanikele selgeid sõnumeid ja juhiseid. Lähimad nädalad tulevad rasked. Tallinn peab kiiresti Tartust õppust võtma ning tööle hakkama. Eriti vajavad hetkel tähelepanu eakatele pakutavad teenused ja abi,” sõnas Kaljulaid.

Kaljulaidi arvates peab Eesti suurim omavalitsus kiirelt õppima senisest ning küsimusele “kuidas edasi?” pakub ta välja viis küsimust-ettepanekut, millele Tallinna linnajuhid mõtlema peaksid:

1. Kas linn suudab üksinda elavatele eakatele pakkuda abi toidukaupade hankimisel?

2. Kas piletita sõitjate ning heakorraga tegelevale MUPO-le on võimalik eriolukorras leida hetkel paremat rakendust, nt suunates neid appi üksinda elavatele eakatele?

3. Paljude Tallinna laste jaoks on koolilõuna ainus soe toit – kas neile saab koolilõuna siiski valmis teha ja koju viia?

4. Kui linna spordibaasid, spordiklubid ja muud linna asutused on suletud, siis on arvestatav hulk linna töötajaid tegevuseta – kas neid saab kuidagi rakendada, nt eakate inimeste või puudustkannatavate perede aitamisel?

5. Liikluse ja transpordi eest vastutav abilinnapea näib jätkuvalt olevat Egiptuses puhkusel – kas eriolukorra kehtestamine riigis ei ole piisav põhjus puhkust katkestada ning tulla tagasi tööle?