Raimond Kaljulaid: filmilinnak ei tohi riiklikult tähtsate kultuuriehitiste nimekirjast välja jääda

Kirill KlausKultuur

Sotsiaaldemokraat Raimond Kaljulaid esitas riiklikult tähtsaid kultuuriehitisi käsitlevale riigikogu otsuse eelnõule muudatusettepaneku, mis arvab Tallinnasse kavandatud filmilinnaku riikliku rahastuse toel valmivate ehituste nimekirja.

„Praegusel kujul jätab otsuse eelnõu Põhja-Tallinnasse planeeritud filmilinnaku rahastuseta, millega ei saa leppida. Eestis pole kontserdimajade ja -saalide puudust, kuid meil ei ole ühtegi filmilinnakule sarnast filmistuudiote ja paviljonide kompleksi. Kui juba tuleb raha betooni panna, siis paneme selle vähemalt õigesse betooni ja rajame Paljassaare poolsaarele filmilinnaku,“ ütles Kaljulaid.

Kaljulaidi hinnangul on filmilinnak pakutud projektidest kõige perspektiivikam, mis aitab luua uusi tasuvaid ja põnevaid töökohti ning toob Eestisse hulgaliselt raha ja riigile kuulsust. “Me ju nägime Teneti puhul, et üks siin filmitud rahvusvahelise leviga film võib viia Tallinna ning ka meie näitlejad üleilmsetele kinolinadele,” tõi ta näite.

Riiklikult tähtsate kultuuriehitiste küsimust koos sõelale jäänud nelja objektiga arutas riigikogu suur saal esimest korda mai keskel. Lõpphääletusele tuleb otsuse eelnõu juunis.