Raimond Kaljulaid Jüri Ratasele: eakate ja vähekindlustatud inimesteni peavad jõudma tasuta maskid

Kirill KlausKoroonaviirus

Peaminister Jüri Ratasel tuleb vastata sotsiaaldemokraat Raimond Kaljulaidi kirjalikule küsimusele ja selgitada, miks ei jaotata Eestis riiklikest varudest eakatele ja teistele vähemkindlustatud inimestele maske.

Kaljulaid sõnul nõuab valitsus inimestelt siseruumides ja ühistranspordis maskide kandmist ja maskide kohustuslikuks tegemist toetavad ka viroloogid. “Teisalt on ühe maski hind keskmiselt 60 senti – isegi kui päevas kulub ära ainult paar maski, siis tähendab see ühes kuus 36 euro suurust väljaminekut, mis on selgelt rohkem kui tänavune erakorraline pensionitõus ja uude aastasse planeeritud pensionitõus kokku,“ märkis Kaljulaid.

Ratasel tuleb selgitada, kas ja kuidas on kavas kompenseerida pensionäridele, majandusraskustes inimestele, aga ka lastega peredele maskidele tehtavad kulutused. “Arvestades, et nakkus levib enam Tallinnas ja Harjumaal, siis miks ei ole valitsus koostöös Tallinna linnavalitsusega käivitanud programmi Tallinna eakatele ja vähekindlustatud inimestele isikukaitsevahendite jaotamiseks,“ pärib Kaljulaid valitsusjuhilt.