Raimond Kaljulaid: kahju, et Tallinn ei soovi kõnniteede hoolduseks lahendusi leida

digiTallinn

Tallinna linnavalitsus ei nõustunud volikogu liikme ja sotsiaaldemokraatide Tallinna linnapea kandidaadi Raimond Kaljulaidi esitatud eelnõuga, mis näeb ette kõnniteede puhastamise probleemile lahenduse leidmise. Kaljulaidi sõnul on talle ülletav, et linnavalitsus ei soovi kõnniteede hoolduse taseme tõstmiseks lahendusi leida.

„Tallinnas on probleem – kõnniteed on talvel paljude inimeste jaoks liiga libedad ja ohtlikud. Kui linnavalitsus seda probleemi üldse tunnistab, siis näitab ka näpuga linnaelanike ja ehitusseadustiku peale. Andsin volikogus sisse eelnõu, millega linnavalitsusele pandaks ülesanne põhjalikult analüüsida, kuidas olukord lahendada ja millised kulud sellega kaasnevad ning siis tulla selle teemaga volikokku tagasi,“ ütles Raimond Kaljulaid.

Linnavalitsus eelnõuga ei nõustunud põhjendades oma seisukohta pinnapealse arvutuskäiguga ning viidates, et see on riigi probleem olukord lahendada.

„Nende kalkulatsioon selle kohta, et kõnniteede linna hooldusele võtmine maksaks 20 miljonit eurot on lühem kui üks A4. See on erakordselt pinnapealne. Seega me ei tea, mis kõnniteede linna hooldusele võtmine ja linlaste ohutuse tagamine tegelikult maksma läheks. See võib olla linnavalitsuse pakutud 20 miljonit, aga see võib olla ka suurem või ka oluliselt väiksem kulu. Selleks, et seda analüüsida, tuleks asjasse päriselt süveneda,“ lisas Kaljulaid.

Kaljulaid nõustub, et seadusemuudatus Riigikogus on samuti vajalik.

“Olen nõus, et teemaga tuleb tegeleda kõigil vajalikel tasanditel ja olen seepärast peagi esitamas riigikogule eelnõu ehitusseadustiku muutmiseks. Minu meelest peaksime otsima ühiselt lahendusi, mis tagaks võrdse ligipääsu avalikule ruumile kõigile linnas liikujatele, mitte otsima vabandusi, miks üht või teist lahendust kasutada ei saa. Kui seadus justkui piirab linna võimalusi olukorda parandada, siis muudame seadust,“ selgitas Kaljulaid.