Raimond Kaljulaid: Kandideerin Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna piirkonna esimeheks

Kirill KlausErakond

Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga liitunud Raimond Kaljulaid teatas, et kandideerib erakonna Tallinna piirkonna juhiks.

Kaljulaidi sõnul peab ta piirkonna juhi kandidaadina peamiseks väljakutseks valmistumist järgmisteks kohalikeks valimisteks, mis toimuvad 2021. aastal.

„Usun, et sotsiaaldemokraatide targa ja tööka meeskonnaga peame keskenduma sellele, et meil oleks võimalik pakkuda häid ja toimivaid lahendusi, mis viivad elu Tallinnas edasi nii transpordi, teedeehituse kui linnaplaneerimise, sotsiaal- või tervishoiuvaldkonda silmas pidades,“ ütles Kaljulaid.

Kaljulaidi sõnul peab Tallinna puhul alati silmas pidama seda, et Tallinna juhtimise kvaliteet ja laiapõhjalisus mõjutab ka Eesti majandust tervikuna. Tallinn peab olema kvaliteetne elukeskkond ja samas tõhus ning majanduse arengut toetav ettevõtluskeskkond.

„Tallinnas luuakse üle poole Eesti SKT-st. Seega peab Tallinna puhul alati silmas pidama, et ka ettevõtted on oluline osa siinsest kohalikust kogukonnast. Kui neil läheb hästi, siis inimeste sissetulekud suurenevad ning täiendav maksutulu võimaldab Eesti riigil ja selle omavalitsustel pakkuda paremaid avalikke teenuseid – panustada enam tervishoiule, teadusele, haridusele, aga ka pensionitele või sotsiaalvaldkonnale,“ ütles Kaljulaid.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna piirkond valib uue juhatuse ja esimehe 6. jaanuaril 2020.