Raimond Kaljulaid kutsub üles kiirustama Superministeeriumi ette Ukraina väljaku loomisega

digiSõda Ukrainas

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna piirkonna juht ning sotside fraktsiooni esimees linnavolikogus Raimond Kaljulaid toetab väljaku loomist ning leiab, et parim koht selleks on superministeeriumi ees olev Uue Maailma haljak. Kaljulaidi sõnul on ka sümboolne toetus Ukrainale oluline. 

Tallinna nimekomisjon, mida juhib Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kuuluv abilinnapea Madle Lippus, on pakkunud välja kolm võimalikku asukohta Ukraina väljakule: Kaarli puiestee nimetu haljasala, superministeeriumi esine Uue Maailma haljak ja välisministeeriumi taga asuv Lembitu park.

Kaljulaid kirjutan sotsiaalmeedias, et peab isiklikult õigeks Ukraina väljaku loomist just Superministeeriumi juures.

“Venemaa kallaletund Ukrainale 24. veebruaril 2022 ning sellest päevast alanud sõda saab kindlasti olema Eesti poliitikat väga olulisel määral mõjutav ja suunav sündmus mitte ainult lähiaastatel, vaid aastakümnetel. Seetõttu toetan ma just mitmete oluliste ministeeriumide esise väljaku nimetamist Ukraina väljakuks. Et ka kahekümne või viiekümne aasta pärast nendes hoonetes töötavad ametnikud ja poliitikud ei unustaks sõda Ukrainas ning peaksid meeles, milliseid järeldusi peame riigina sellest tegema ja meeles pidama,” kirjutas Kaljulaid.

Kaljulaidi sõnul on Lembitu pargi nimi muutus paljudele tallinlastele harjumuspärane ning Kaarli puiesteest ühe osa ümber nimetamine ei ole piisavalt väärikas.

Kaljulaid avaldas ka lootust, et see annaks tõuke riigile superministeeriumi ees oleva väljaku ümber kujundamiseks. 

„Loomulikult tervitan Ukraina väljaku rajamise otsust ka sel juhul kui see rajatakse mõnes nimekomisjoni poolt pakutud teises kohas või hoopis muus asukohas. Oluline on siin mitte jokutada, vaid otsus ära teha. Ukrainale on meie toetus – ka sümboolne toetus – oluline,“ sõnas Kaljulaid.

Kaljulaidi postitusega saab tutvuda siin .