Raimond Kaljulaid Laaneotsale: Gerassimov on sõjakurjategija, mitte “normaalne mees”

PiretRiigikaitse

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimehe Raimond Kaljulaidi kinnitusel tegi riigikaitsekomisjoni liige Ants Laaneots ennekuulmatu avalduse, kui ta nimetas Venemaa kindralstaabi ülemat armeekindral Valeri Gerassimovi “normaalseks meheks.”

„Gerassimov on sõjakurjategija ja jätis, mitte “normaalne mees.” Viimast väitis Reformierakonna poliitik ja riigikogu saadik Ants Laaneots venekeelsele Postimehele antud usutluses,“ ütles Kaljulaid.

Venemaa kindralstaabi juht vastutab tema sõnul otseselt süütute Ukraina laste, naiste ja meeste tapmise eest. „Ta tuleb anda kohtu alla ja mõista inimsusevastaste kuritegude eest süüdi. Tema õigustamine on minu jaoks täiesti arusaamatu käitumisviis,“ märkis Kaljulaid.

„Eesti ametlik positsioon on, et Venemaa Föderatsiooni relvajõude tegevus Ukrainas kujutab endast agressiooni Ukraina riigi ja rahva vastu, mis on karjuvas vastuolus rahvusvahelise õigusega. Venemaa sõjavägi on Ukrainas toime pannud koletuid sõjakuritegusid. Gerassimov vastutab otseselt sadade tuhandete inimeste hukkumise eest,“ lisas Sotsiaaldemokraatliku Erakonda kuuluv Kaljulaid.