Raimond Kaljulaid liitus sotsiaaldemokraatide fraktsiooniga Tallinna Linnavolikogus

Kirill KlausTallinn

Tänasel Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna Linnavolikogu fraktsiooni koosolekul otsustasid sotsiaaldemokraadid võtta erakonnaga liitunud Raimond Kaljulaidi ka pealinna volikogus enda fraktsiooni liikmeks. Koos soovitakse enam keskenduda linna ühistranspordi probleemide lahendamisele, linna osutatavate sotsiaalteenuste kättesaadavuse ja kvaliteedi parandamisele ning linnaplaneerimise mõistlikumaks ning elanikega arvestavamaks muutmisele.

“Viimastel kohalike valimistel saavutasime sotsiaaldemokraatide läbi aegade parima tulemuse ja suurima arvu volikogu liikmeid. Raimond Kaljulaidi liitumine muudab meid veelgi tugevamaks. Samas kaks aastat enne kohalike valimisi on keskfraktsioon kaotanud volikogus absoluutse enamuse, omades vaid 39 kohta volikogus. Võimul püsitakse Isamaa ja EKRE-ga sõlmitud salakokkulepete toel,” ütles sotsiaaldemokraatide fraktsiooni liige Rainer Vakra.

Kaljulaid rõhutas fraktsiooniga kohtumise järel sotsiaaldemokraatidega sarnast nägemust väga paljudes sisulistes linna arengut puudutavates küsimustes, olgu selleks siis teedeehitus, ühistranspordi korraldus, munitsipaalehitus, linna haridus- ja tervishoiupoliitika või ka sotsiaaltoetuste ja -teenuste valdkond.

„Peame ühiselt õigeks tugevat panustamist mugava ja kaasaegse ühistranspordi välja arendamisse. Peame õigeks kõigi abivajajate, eriti eakate põlvkonna toetamist tõhusate ja kättesaadavate sotsiaalteenustega. Oleme ühiselt mures, et paljudes linnaosades, muuhulgas Põhja-Tallinnas, on edasi lükatud olulisi investeeringuid ning linna arengu seisukohast võtmetähtsusega projektid liiguvad edasi liiga aeglaselt,“ ütles Kaljulaid.

Lisaks Raimond Kaljulaidile kuuluvad sotsiaaldemokraatide fraktsiooni Anastassia Kovalenko, Anto Liivat, Kadri Kõusaar, Karl-Martin Sinijärv, Helve Särgava, Kadi Pärnits, Annela Ojaste, Siim Tuisk ja Rainer Vakra.