Raimond Kaljulaid: ma ei imestaks kui ka sel korral oleks keegi inimestele Isamaaga liitumise eest raha pakkunud

digiTallinn

Minu auväärt kolleeg riigikogus Urmas Reinsalu muudkui jaurab ja jaurab oma ühinenud opositsiooni teemal, kirjutab sotsiaaldemokraatide Tallinna linnapeakandidaat Raimond Kaljulaid Eesti Päevalehes.

Meie oleme selgelt öelnud, et me ei hakka temaga mingeid koalitsiooniläbirääkimisi enne valimisi pidama ja selle seisukoha juurde ma ka jään. Kuid kui juba Isamaa jutuks tuli, annaksin Urmasele pisut teistsugust nõu.

Isamaa teatas sel nädalavahetusel, et nende nimekirjas on Tallinnas 250 kandidaati. Muidugi Reinsalu isiklikult pole mingi nii tühise asjaga nagu valimisnimekiri ilmselt tegelenud. Aga mina küll soovitaks asjasse süveneda.

Isamaal on varasemalt ette tulnud, et erakonnaga liitub sadu inimesi, sest keegi on kusagil korraldanud mingi loosimängu. Või tuuakse taevas teab kustkohast erakonda kriminaalse taustaga isikuid.

Ma ei imestaks kui ka sel korral oleks keegi inimestele liitumise eest raha pakkunud ja lubanud, et midagi tegema ei pea – pane lihtsalt allkiri.

Ma soovitaks Reinsalul hoopis igaks juhuks see nimekiri enne esitamist hoolikalt üle vaadata. Kas ta ikka teab neid inimesi, kellega ta koos valimistele läheb?

Muidu juhtub, et Isamaa kandidaatide seas on arvestatav osa selliseid inimesi, kes ise ei teagi, et nad kandideerivad.

Raimond Kaljulaid: ma ei imestaks kui ka sel korral oleks keegi inimestele Isamaaga liitumise eest raha pakkunud