Raimond Kaljulaid: ma ei mõista, miks peaminister ja välisminister on elude päästmise vastu

Kirill KlausKriisist väljumine

Sotsiaaldemokraatide Tallinna piirkonna juht Raimond Kaljulaid kommenteeris sotsiaalmeedias peaminister Jüri Ratase ja Urmas Reinsalu täna valitsuse pressikonverentsil tehtud avaldusi sotside koostatava Tallinna ööelu strateegia suhtes.

Kaljulaidi sõnul ei mõista ta seda, miks peaminister Ratas ja välisminister Reinsalu ei taha midagi kuulda ega teada kriisi kohta, mille on Eesti muusika ja kultuuriinimestele kaasa toonud koroonaviirus.

“Reaalne olukord on see, et tuhanded kultuuri- ja meelelahutusvaldkonna inimesed (muusikud, artistid, DJ-d, aga ka valguse- helitehnika pakkujad kuni teenindajateni välja) on hetkel kas täielikult ilma tööta või siis on nende sissetulekud vähenenud peaaegu nulli. Isegi Eesti kõige populaarsematel artistidel, nagu nt Koit Toome, ei ole esinemisi ja kontserte. Eestikeelne muusika ja kultuur on saanud väga tõsise hoobi. Kõik see teeb peaminister Ratasele ja välisminister Reinsalule väga palju nalja ja pakub poliitilise polemiseerimise lusti. Neid tuhandeid inimesi nad ei näe. Meie näeme ja tahame, et Tallinnal oleks plaan, kuidas neid tõhusalt toetada,” ütles Kaljulaid.

Kaljulaidi sõnul on ta alati toetanud ja toetab ka tulevikus uimastipoliitika algatusi, mis päästavad elusid. Eriti selliseid, mis tuginevad teadusuuringutele ning on ennast teistes Euroopa riikides tõestanud.

“Tervise Arengu Instituudi (TAI) andmetel on Eesti üks Euroopa Liidu kõrgema narkootikumide tarvitamise sagedusega riik ning samuti on narkootikumide üledoosist tingitud suremuste arv suur. Huvi korral saab rohkem statistikat uurida narko.ee koduleheküljel, kuid näiteks 2016. aastal suri narkootikumide üledoosi 114 inimest. Konkreetselt ööelus uimastite testimise programme on rakendatud väga paljudes riikides – näiteks Hollandis, Austrias, Šveitsis, Belgias, Hispaanias, Prantsusmaal, Portugalis, Ühendkuningriigis jne,” ütles Kaljulaid.