Raimond Kaljulaid Mihhail Kõlvartile: riigi ja pealinna vastandamine ei aita kriisi lahendamisele kuidagi kaasa

Kirill KlausTallinn

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna linnapeakandidaat Raimond Kaljulaid kutsub linnapea Mihhail Kõlvartit üles aitama kaasa vaktsineerimisvalmiduse tõstmisele ning kutsuma Keskerakonna valijaid Tallinnas pidama kinni valitsuse kehtestatud piirangutest. Ametisolevale valitsusele vastandumine on Kaljulaidi sõnul kummaline, arvestades, et Kõlvart on valitsuserakonna aseesimees ja seega valitsuse poliitika kujundamises osalev isik.

Kaljulaidi sõnul on mõistetav, et kohalike valimiste eel soovib linnapea anda ühiskonnale jõuliseid sõnumeid, kuid praegu, kus kriis on erakordselt terav, on vaja kõigi panust kriisi ületamiseks.

„Minu palve Tallinna linnapeale ja ka teistele oponentidele on väga lihtne. Ületame kõigepealt kriisi, aitame kaasa, et võimalikult suur osa tallinlasi saaks võimalikult kiiresti vaktsineeritud. Ärme tegele praegu tarbetu poliitilise vastandumisega. Hetkel pole meil mitte kriis, vaid katastroof. Kui viirus on kontrolli all ja majandusolukord paraneb, on küllalt aega tegeleda küsimusega, kes on süüdi. Praegu on vaja konstruktiivsust ja koostööd. Eriti on seda vaja valitsuse ja pealinna vahel. Linnapea ei peaks põletama sildu,“ ütles Kaljulaid.

Kaljulaidi sõnul on Kõlvarti nõudmine eriolukord välja kuulutada mõistetav.

„Ka mulle tundub, et midagi on vaja veel teha, et kogu ühiskond mõistaks, et olukord on tõesti väga tõsine. Üks võimalus selleks on eriolukorra kehtestamine. Kuid see on valitsuse otsus ning valitsusel on selle
langetamiseks kõige paremad teadmised ja info. Kui selline vajadus kujuneb, seda kindlasti tehakse. Eriolukorra nõudmise päevast-päeva kordamine pole ilmselt enam mõistlik. Pealinn ja riik peaksid selle asemel otsima koos võimalusi veel enam teha selleks, et viiruse levik peatada ja vaktsineerimist kiirendada,“ lisas Kaljulaid.