Raimond Kaljulaid: mine pidutsemise asemel matkama

digiTervislik eluviis

Riigikogu liige Raimond Kaljulaid kutsub kõiki üles veetma rohkem vaba aega looduses ja vabas õhus ning vähem siseruumides toimuvatel üritustel, kuhu koguneb palju inimesi.

Kaljulaidi sõnul on Eesti suur eelis see, et meil on piisavalt väike rahvastikutihedus ja tänu sellele ka rohkem ruumi. Eestis elab ühel ruutkilomeetril 31 inimest. Hollandis on vastav näitaja 508, Saksamaal 240, Ühendkuningriigis 281 inimest ruutkilomeetri kohta.

„Matkamine ja üldse looduses olemine on väga tore ja hea alternatiiv kõigile siseruumides toimuvatele üritustele, mis praeguste kroonviiruse näitajate halvenemise taustal ei ole tegelikult kuigi soovitatavad,“ ütles Kaljulaid.

Kaljulaid peab aadressil Effortlesshiking.com matkablogi, millest leiab häid nõuandeid ja õpetusi, kuidas looduses toime tulla.

„Tegelikult ei ole ka päevaks-kaheks matkama minemises keerulist ja see on jõukohane peaaegu kõigile. Vaja on lihtsalt põhiteadmisi ja varustust, mis tagavad looduses ning asustatud punktidest kaugemal viibides inimese ohutuse ja mugavuse. Selleks ma oma matkablogi peangi, et inimestel oleks lihtsam ja julgem loodusesse minna ja samas ka oskused seal vastustundlikult käituda,“ ütles Kaljulaid.

Kaljulaidi sõnul tuleb muidugi kõigiti soodustada ka liikumisvabadust linnades.

“Tallinna jätkuv autostumine on tegelikult väga murettekitav, sest mida rohkem ruumi haaravad autoteed ja parkimiskohad, seda vähem ruumi jääb jala liikumiseks – olgu üksi või laste ja perega. Peame kindlasti kaitsma rohelust ka linnas, looma aina võimalusi jala, jalgrattaga liiklemiseks ning soodustama ka linnas mõnusat värskes õhus liikumist, sportimist ja viibimist läbi inimkeskse linnaruumi,” ütles Kaljulaid.