Raimond Kaljulaid: on vale, et seadus kohustab majaomanikke ja korteriühistuid kõnniteedelt lund rookima

Kirill KlausTallinn

Riigikogu liige Raimond Kaljulaid tahab tühistada ehitusseadustiku paragrahvi, mis kohustab korteri- ja majaomanikke hooldama kõnniteid, mis talvisel ajal tähendab ka tegelemist lume rookimise ja äraveo ning libeduse tõrjega. Kavandatava seadusemuudatuse järgselt jääks kõnniteede hooldamine kohaliku omavalitsuse ülesandeks.

„On ülekohtune ja ebapraktiline, et majade omanikud ja korteriühistud peavad vastutama näiteks Tallinnas linnale kuuluvate kõnniteede korrashoiu eest. Osa omanikke teeb oma tööd hästi, aga on ka neid, kes ei tee või käivad need tööd neile üle jõu. Seetõttu on just lumerohketel talvedel inimestel – eriti eakatel inimestel, aga ka väikelaste vanematel – väga keeruline linnas liikuda. Enne eelnõu riigikogule esitamist kogun tagasisidet omavalitsusliitudelt ja teistelt asjaosalistelt,“ ütles Kaljulaid.

Kaljulaid on palunud ehitusseadustiku problemaatilise sätte tühistamise osas arvamust Eesti Linnade ja Valdade Liidult, Eesti Omanike Keskliidult ja Eesti Korteriühistute Liidult. Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Tallinna Kiirabi said omakorda päringu, mis puudutab traumasid, mida inimesed on saanud libedatel kõnniteedel kukkudes.

Kaljulaid sõnul ootab sotsiaaldemokraatide fraktsioon vastuseid hiljemalt 22. veebruariks. Riigikogu menetlusse on kavas eelnõu anda veebruari lõpus.

Täna vastutatavad kõnniteede puhastamise eest teega külgnevate kinnistute omanikud, kes peavad tagama ka lume äralükkamise ja libeduse tõrje.