Raimond Kaljulaid palub end viia riigikogu väliskomisjonist üle majanduskomisjoni

Kirill KlausMajandus

Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kuuluv riigikogu liige Raimond Kaljulaid esitas riigikogu juhatusele taotluse, milles ta palub end viia parlamendi väliskomisjonist üle majanduskomisjoni.

Kaljulaidi sõnul soovib ta riigikogu praeguse koosseisu lõpuni jäänud aja jooksul pühenduda peamiselt majanduskriisist väljumisele.

“Asusin väliskomisjonis tööle 2019. aastal. Loomulikult olin ka mina mures, kuidas toona ametisse astunud valitsus võib mõjutada Eesti mainet ning meie suhteid oluliste liitlaste ja partneritega. Õnneks on siin asjaolud muutunud. Samas on koroonakriis toonud kaasa majandusraskused Eesti ettevõtetele ja inimestele Peame tegema tõsiseid pingutusi, et pöörata Eesti majandus taas kasvule. Soovin sellesse oma teadmiste ja oskustega panustada,” ütles Kaljulaid.

Kaljulaidi sõnul jääb ta silma peal hoidma ka välis- ja julgeolekupoliitika teemadel ning väliskaubanduse küsimustel, mis on majandusega tihedalt seotud.

“Eestil on võimatu saavutada kiiret ja jätkusuutlikku kasvu ilma, et meie ettevõtetel on suurepärased äri tegemise võimalused väljaspool Eesti piire. Nende võimaluste loomise eest kannab vastutust ka riik. On hea, et uus välispoliitika arengukava peab väliskaubanduse küsimusi oluliseks, kuid selle kava ellu viimiseks tuleb pika aja jooksul tõsiselt tööd teha,” ütles Kaljulaid.

Kaljulaidi sõnul on väga oluline, et ka uue valitsuse ajal jätkaks väliskomisjon võimalikult konsensuslikult Eesti huvide esindamist.

“Tahan tunnustada väliskomisjoni esimeest Enn Eesmaad, aseesimeest Marko Mihkelsoni ja kõiki kolleege kõigist riigikogus esindatud erakondadest professionaalse koostöö eest. Loodan väga, et ametisse astuv uus koalitsioon suudab taasluua laiapindse konsensuse Eesti välispoliitiliste huvide ja tegevuste osas, nagu see on ka varasemalt olnud. Väliskomisjonil on selle saavutamisel väga oluline roll,” ütles Kaljulaid.