Raimond Kaljulaid: piiri sulgemise taga võib olla Venemaa soov mõjutada riigikogu valimisi

PiretValimised

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimehe Raimond Kaljulaidi hinnangul ei saa välistada, et Eesti-Vene piiripunkti sulgemise teate taga võib olla Venemaa soov avaldada mingil määral mõju märtsis toimuvatele riigikogu valimistele.

“Vägagi võimalik, et Venemaa püüab talle omasel robustsel moel anda märku, et idanaabriga kehvadel suhetel on otsesed negatiivsed tagajärjed Eesti elanike, eriti venekeelse elanikkonna jaoks. Kahjuks on selline suhtumine viimastel kuudel päris tublisti meie ühiskonnas kanda kinnitanud. Siin on oma roll EKREl ja venemeelsetel keskerakondlastel, kes on aidanud süvendada hoiakut, et praegused majanduslikud raskused on tekkinud Eesti valitsuse valikute tõttu,” märkis Kaljulaid. Tema sõnul on Venemaa puhul naaberiikide sisepoliitikasse sekkumine tavapärane käitumine.

“Ja kui riigikogu valimiste kuupäeva lähedusel ei peaks olema piiri sulgemise teate juures mingit rolli, siis tasub endalt küsida, mida on Venemaa valmis tegema, et aidata neid Eesti jõude, kes tahaksid ajada Venemaale soodsamat poliitikat,” ütles Kaljulaid. “Ajal, kus Eestist on rahvusvaheliselt kujunenud üks Ukrainat toetava leeri eestkõnelejaid, oleks Kremlile väga magus võit praegune valitsus kukutada ning saada Eestis võimule Orbanist eeskuju võtvad poliitilised jõud.”

Kui Narva silla kinnipanek on esimene samm kampaanias, mille laiem eesmärk on võimaluste piires meie toomikesi ja helmesid aidata, siis mida meil veel on oodata, lisas Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kuuluv Kaljulaid.