Raimond Kaljulaid: Reformierakonna kriitika on põhjendamatu – Tallinna eelarve aitab inimestel hinnatõusudega toime tulla

digiTallinn

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna volikogu fraktsiooni juhi Raimond Kaljulaidi sõnul ei ole Reformierakonna ja opositsioonierakondade kriitika Tallinna eelarve kohta konstruktiivne ning opositsioon püüab tähelepanu kõrvale juhtida sellele, et Tallinna järgmise aasta eelarve aitab eakatel ning lastega peredel toime tulla kasvavate hindadega – samal ajal kui Toompea valitsus ei ole inimeste toimetuleku toetamiseks ühtegi sammu astunud.

Kaljulaidi sõnul puudutab kiire hinnatõus valusalt nii väiksema kui keskmise sissetulekuga perekondi.

“Reformierakond oli Tallinna eelarve suhtes kriitiline, kuid kahetsusväärselt ei ole Reformierakonna juhitud valitsus Toompeal astunud mitte ühtegi kaalukat sammu, et aidata inimestel hinnatõusudega toime tulla. Ka ettepanek alandada elektri käibemaksu lükati oravate poolt tagasi, ilma, et oleks omalt poolt midagi asemele pakutud. Seevastu Tallinna linn toetab eriti just väiksemate sissetulekutega eakaid inimesi ning lastega peresid hinnatõusudega toime tulemisel väga mitmel moel ja see on väga õige suund ning seda tuleks hoopis tunnustada,” ütles Kaljulaid eelarve esimesel lugemisel.

Kaljulaidi sõnul aitab peredel hinnatõusudega toime tulla eelkõige see, et lasteaia kohatasu Tallinnas järgmisel aastal ei tõuse ning laienevad toetused kooli minevatele lastele.

“Tänu lasteaia kohatasu tõusu ära jäämisele hoiavad pered aastas kokku ligi 100 eurot. Jätkatakse lasteaia kohatasu soodustustega – alates teisest lapsest on lasteaed Tallinnas perele tasuta. Jätkatakse 320-eurose toetusega esimesse klassi minevatele lastele. Täiendavalt hakkavad kõik kuni 19-aastased Tallinna õpilased iga kooliaasta alguses saama 50-eurost toetust,” loetles Kaljulaid.

Eakate osas tõi Kaljulaid välja pensionäridele üks kord aastas makstava toetuse määra suurenemist seniselt 125 eurolt 150 eurole. Suureneb ka toetus puudega lapsele, mille määr seniselt 100 eurolt tõstetakse 125 eurole.

Kaljulaidi sõnul on koroonakriisi tingimustes jätkuvalt oluline ka see, et Tallinn jätkab esimese haiguspäeva hüvitise maksmist vähemalt kuni mai kuuni 2022.

“Praeguste energiahindade tõusudega ja kasvavate kulutustega on kõige keerulisem toime tulla lastega peredel, kellel on suuremad kodud ning muidugi eakatel, kellel on madalad sissetulekud. Sellepärast on väga oluline, et ka Tallinna toetuste teravik on suunatud just nimelt lastega peredele ning eakatele,” ütles Kaljulaid.