Raimond Kaljulaid: sotsiaaldemokraadid on alati olnud Tallinna Haigla poolt

digiTallinn, Tervishoid

Tänane Postimees süüdistab Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda Tallinna Haigla ehituse osas meele muutmises pärast seda, kui sotsiaaldemokraadid läksid Tallinna koalitsiooni. Sotsiaaldemokraatliku Erakonda Tallinna piirkonna juhi ning volikogu sotside fraktsiooni esimehe Raimond Kaljulaidi sõnul on need süüdistused täiesti alusetud ning Eesti 200 nõudmine haigla ehitus peatada ei ole tallinlaste huvides.

Kaljulaidi sõnul, on sotsiaaldemokraadid on alati olnud Tallinna Haigla ehituse poolt.

«Kindlasti mõistab valeliku süüdistuse avalikkusele esitanud Postimees, kui ka seda õhutanud Eesti 200, et Euroopa Komisjoni rahastusotsus ning selle tähtajad ei võimalda enam minna kogu protsessiga algusesse tagasi ning hakata otsima haiglale uut asukohta. Eesti 200, kes seda volikogus nõuab, nõuab sisuliselt Tallinna Haigla projektist loobumist ja seda, et Tallinn jääb ilma ligi 300 miljonist eurost Euroopa rahast, millega haigla ehitust on lubatud toetada. Ma pole kunagi varem näinud mõnda erakonda nii kirglikult tallinlaste huvide vastu võitlemas, kui seda teeb hetkel “Eesti 200”,» ütles Kaljulaid.

Kaljulaid juhtis tähelepanu, et erakonnad koostasid oma valimiste-eelseid programme aasta aega tagasi, kui olukord oli hoopis teine. «Oleme alati olnud seisukohal, et haiglat on vaja. Peame väga oluliseks, et tervishoiu teenused oleksid inimestele kättesaadavad ning loomulikult on oluline ka see, et nii arstidel ja õdedel oleks kaasaegne töökeskkond. Olen kindel, et ka patsiendid külastavad palju meelsamini näiteks uut tervisekeskust Sõle tänaval, kus varem oli täielkult amortiseerunud Põhja-Tallinna polikliiniku hoone, mis ei kõlvanud kuhugi ja kuhu arstid ei tahtnud tööle tulla.»

Tänane postimees kirjutas, et sotsid on muutnud oma seisukoha Tallinna Haigla osas.