Raimond Kaljulaid: Sotsiaaldemokraatidel on potentsiaali olla kuue aasta pärast suurima toetusega erakond Tallinnas

Kirill KlausTallinn

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna piirkonna liikmed valisid täna õhtul oma uueks esimeheks riigikogu liikme Raimond Kaljulaidi, kes lubas pühenduda nii sotsiaaldemokraatide meeskonna tugevdamisele kui pealinna ettevõtluse ja elukeskkonna arendamisele.

Ühtlasi püstitas Kaljulaid eesmärgi jõuda ülejärgmisteks kohalikeks valmisteks tähiseni, kus Sotsiaaldemokraatlik Erakond on tallinlaste seas kõige suurema toetusega partei. Kaljulaid kogus Õpetajate majas toimunud sisevalimistel 98 häält. Tema vastaskandidaati kunstiteadlast Karin Paulust toetas 25 sotsiaaldemokraati.

Erakonnakaaslastele esinenud Kaljulaid ütles, et seismine Tallinna parema tuleviku eest on ühtlasi seismine parema Eesti eest. „Selles, et Eesti tervikuna oleks jõukam ja õiglasem ühiskond, mängib Tallinn üliolulist rolli. Suur osa meie ettevõtetest tegutseb Tallinnas. Lasnamäe serval tehakse tipptasemel kaitsetööstust, kohe Toompea nõlva all pakutakse maailmatasemel kübertuvralisusega seotud teenuseid. Samal ajal tegutseb Kopli poolsaare tipus üks Eesti suuremaid tööstusettevõtteid. Tallinnas ja Harjumaal luuakse üle poole Eesti SKT-st,“ rääkis Kaljulaid. Ei tohi unustada, et esmalt peab olema läbimõeldud ettevõtluspoliitika koos jätkusuutliku majanduskasvuga, ilma milleta on tugev sotsiaalkaitse mõeldamatu, lisas ta.

Kaljulaidi sõnul on elukeskkond ja ettevõtluskeskkond ka Tallinnas omavahel lahutamatult seotud. „Tallinna ettevõtete edust sõltub riigi ja kohalike omavalitsuste maksubaas. Sellest omakorda sõltub, kui palju linnal on raha, et kujundada head elukeskkonda,“ märkis Tallinna sotsiaaldemokraatiad liider. „Hea ühistransport, korras teed, pargid ja mereäär, terviserajad ning spordikeskused, perspektiivitundega linnaplaneerimine, kvaliteetsed ja kättesaadavad sotsiaalteenused, tervishoid, haridus- ja kultuurielu – kõik see tagab tallinlastele turvalise elu.“

Kaljulaidi kinnitusel tuleb sotsiaaldemokraatidel järgmistel kohalikel valimistel oma positsioone kasvatada. „Aga mõtleme siit edasi. Kas sotsiaaldemokraadid võiksid ülejärgmistel kohalikel valimistel olla Tallinnas suurima toetusega erakond, selge liider? Ma ei näe ühtegi põhjust, miks ei võiks see nii olla,“ sõnas ta. “21. sajandil saavutatakse edu andekaid inimesi kaasates ja võimestades ja see peab olema ka meie eesmärk. Meie ülesanne on luua headele inimestele võimalusi Tallinna ja Eesti arengusse panustada,” lisas Kaljulaid.