Raimond Kaljulaid: Tallinna esindus Euroopa Liidu juures vajab töö tõhustamist, mitte sulgemist

Kirill KlausTallinn

Riigikogu väliskomisjoni liige ja sotsiaaldemokraatide Tallinna piirkonna juht Raimond Kaljulaid ütles täna Riigikogus kõneledes, et Eesti võimukandjad ja Tallinna linn peaksid Euroopast distanseerumise asemel Euroopa Liidu ühtsust Eesti inimeste ja majanduse huvides tugevdama.

“Välisteenistus mängib olulist rolli Eesti ettevõtete ekspordivõimaluste loomisel, meie majanduse konkurentsivõime tõstmisel. Kahjuks ei mõisteta seda Eestis päris kõigil tasanditel. Täna saime lugeda uudist, et Eesti suurim omavalitsus, pealinn Tallinn on otsustanud sulgeda oma esinduse Euroopa Liidu juures. Kahju. See on veel üks samm kaugemale Euroopast,” ütles Kaljulaid.

Ta nimetas teisigi Eesti võimuerakondade viimasel ajal tehtud samme Euroopast distanseerumiseks: Euroopa Liidu võrdlemine Nõukogude Liiduga ühe valitsuserakonna poolt, Euroopa Liidu lippude ära viimine Toompea valgest saalist, Riigikogu väliskomisjonis toimunud Euroopa ühtsust rõhutava avalduse hääletus, kus ühe valitsuserakonna saadikud hääletasid vastu.

Kaljulaid selgitas tugevate välissuhete olulisust muuhulgas sellega, et välisteenistus toetab meie majanduse arengut, jõukuse kasvu, meie inimeste sissetulekute kasvu, töökohtade ja võimaluste loomist. “See on erakordselt oluline valdkond täna ja ka tulevikus. Kindlasti aitab ka meie välisteenistusel oma ülesandeid tõhusamini täita see kui teised institutsioonid, aga ka meie kohalikud omavalitsused osalevad aktiivselt ja aitavad Eesti ja Eesti inimeste huve välissuhtluses esindada. On kurb, et meie pealinn sulgeb silmad ja kõrvad Euroopale, nagu ei olekski tegemist Euroopa Liitu kuuluva riigi pealinnaga.”

Tallinna linnavalitsus teatas Brüsseli esinduse sulgemisest oma tänasel pressikonverentsil põhjendades seda kulude optimeerimisega.