Raimond Kaljulaid: Tallinna linnavõim pole nõus isegi kaaluma, kuidas kõnniteid paremini korras hoida

Kirill KlausTallinn

Tallinna linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni aseesimehe ja sotsiaaldemokraatide linnapeakandidaadi Raimond Kaljulaidi esitatud eelnõu, millega oleks antud linnavalitsusele ülesanne analüüsida, kuidas ja mis hinnaga saaks linn võtta kõnniteede hooldamise enda vastutuseks, ei leidnud linnavalitsuse ega volikogu enamuse nõusolekut.

„Tallinna linnaruum peab olema ligipääsetav, turvaline ja mugav kasutada kõigile, seal hulgas liikumispuudega inimestele, eakatele, lastele, lapsevankriga vanematele. Tänane olukord on aga kaugel rahuldavast, sest lume ja jääga ei ole linna kõnniteed tegelikkuses sama kvaliteedi järgi puhastatud,“ selgitas Raimond Kaljulaid.

Tema sõnul ei toimi praegune süsteem ilmselgelt nagu nägime möödunud talvel kõnniteede olukorrast ja libedaga kukkunud inimeste hulgast haiglate EMOdes. „Sel talvel kukkusid näiteks jaanuari kuus Tallinnas sajad inimesed ja neist kümned said ka peavigastusi.“

Kaljulaidi sõnul on kahetsusväärne, et eelnõu hääletati maha vaatamata sellele, et linnavolikogus enamuses oleva Keskerakonna mitmed saadikud seda tegelikult oleksid tahtnud toetada.

„Oleme viimastel nädalatel rääkinud paljude volikogu keskerakondlastega. Mitmed tunnistavad probleemi ja tegelikult oleksid tahtnud hääletada eelnõu poolt. Paraku olevat ka neile antud käsk eelnõu vastu hääletada. Tallinn peab saama volikogu, mis mõtleb oma peaga, mitte ei ole lihtsalt linnavalitsuse kummitempel,“ ütles Kaljulaid.