Raimond Kaljulaid: Tallinna transpordiamet soovis uurida magistraali rajamist läbi kaitsealuse Merimetsa

Kirill KlausTallinn

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna piirkonna juhi sõnul näitavad opositsiooni kätte sattunud linna sisedokumendid, et Tallinna transpordiamet kavandas Merimetsa läbiva tee kohta uuringu läbi viimist. Uuringu tellimise kavatsust on kinnitanud ka abilinnapea, kes nimetas uuringu kavandamist vastuses Raimond Kaljulaidile arusaamatusega ametite vahel. 

Kaljulaid kirjutab oma Facebooki lehel avaldatud postituses, et temani jõudis mõned nädalad tagasi linna sisedokument, milles on kirjas kavatsus tellida uuring Merimetsa läbiva tee kohta.

Uuringu ülesandepüstituses seisis mustvalgel: “Uuring peab andma selge vastuse, kas Põhja-Tallinna linnaosa üldplaneeringus Merimetsa läbiva põhimagistraali koridori tee ehitamine on vajalik või mitte Põhja-Tallinnas liikuvuse tagamiseks?“

Kaljulaidi kirjalikule küsimusele vastas planeeringute eest vastutav abilinnapea Novikov esialgu, et linnal ei ole sellist uuringut kavas. Abilinnapea täpsustas hiljem, et tegemist oli ametite vahelise möödarääkimisega ning eksitusega.

Kaljulaidi hinnangul on pigem tõenäoline, et vähemalt osade transpordiameti juhtide seas elab unistus teest läbi Merimetsa edasi – vaatamata sellele, et Merimetsa on võetud kaitse alla.

“Vähemalt nendel aastatel kui mina olin Põhja-Tallinna vanem, oli linnaosa seisukoht tee suhtes selgelt eitav. Kas teeuuringut kavandati poliitikute teadmisel või mitte, seda ei õnnestunud meil välja selgitada. Arvestades seda kui tsentraliseeritud on Tallinna juhtimine – imestaksin kui tegemist oleks ameti isetegevusega. Uuringu eest vastutavaks isikuks on linna sisedokumendis märgitud Talvo Rüütelmaa,” lisas Kaljulaid.

Postituse täispikkuses leiab siit: https://bit.ly/35Sn0c1