Raimond Kaljulaid: Tallinna volikogu astus täna esimese õige sammu lasteaia kohatasu kaotamisel

digiTallinn

Tallinna volikogu vabastas tänasel istungil pered lasteaia kohatasust alates teisest lapsest, kes samaaegselt lasteaias käivad. Sotsiaaldemokraatide jaoks on lasteaia kohatasu kaotamine olnud pikka aega oluline põhimõte ning Raimond Kaljulaidi sõnul astuti volikogus täna selle suunal esimene õige samm.

“Tänane volikogu otsus on samm õiges suunas. Loodan ja usun, et volikogu uues koosseisus pärast oktoobris toimuvaid valimisi saame kohatasu kaotada kõigile lastele. Alusharidus peaks olema tasuta ja seeläbi ligipääsetav olenemata laste arvust peredes,” ütles volikogu liige ja sotsiaaldemokraatide linnapeakandidaat Raimond Kaljulaid.

Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Anto Liivat nõustus, et esimene õige samm on nüüd astutud, kuid kohatasu kaotamine peab jõudma kõigi peredeni.

“Toetan kahe käega lasteaia kohatasu vabastamise laiendamist, kuid praeguse otsusega jäävad pered, kus lastel suurem vanusevahe, ebavõrdsesse seisu nende peredega, kelle lastel väiksem vanusevahe. Lisaks sellele tuleb kaasajastada kõik lasteaiahooned ning väärtustada rohkem lasteaiaõpetajaid. On väga piinlik, et linn pole suutnud pidada kinni lasteaedade renoveerimise ajakavast,” sõnas Liivat.