Raimond Kaljulaid: usaldagem eksperte, kelle väitel kulub vene kodanike relvaküsimuse lahendamisele aasta

PiretRiigikaitse

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimehe Raimond Kaljulaidi sõnul tuleb Venemaa kodanikelt relvade äravõtmise küsimuses lähtuda siseminister Lauri Läänemetsa ning ministrile alluvate ametkondade hinnangutest ja mitte minna poliitilise populismi teed.

„On puhkenud vaidlus selle üle, kas relvade äravõtmine peaks toimuma lühema või pikema aja jooksul. Kui siseministeeriumi hinnangul on realistlik see küsimus lahendada aasta jooksul, siis tuleb sellega ka arvestada,“ märkis Kaljulaid.

„Ma ei ole näinud ühtegi tõsiseltvõetavat argumenti, miks peaks tingimata kiirustama. Palju olulisem on, et see töö tehakse nii, et  suuremaid vaidlusi ja konflikte relvaomanikega ei teki ning kõik läheb sama asjalikult ja rahulikult, nagu läks õigeusu kiriku küsimuses,“ lisas ta.

Kaljulaidi sõnul seisab siseministeeriumil  ees suur töö seoses meie mittesõjalise riigikaitse võimekuse kiire suurendamisega. „Kiiret tegutsemist nõuab häiresüsteemide paigaldamine linnades ja ka muud tegevused elanikkonnakaitse valdkonnas. Selleks on eraldatud lisaraha, kuid lahendamata on veel püsiva rahastuse küsimus,“ märkis ta.