Raimond Kaljulaid: uute komisjonide moodustamise asemel tuleb liikuda piirangute kaotamise ja tavaellu tagasi tulemise suunas

digiKriisist väljumine

Tallinna Linnavolikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon otsustas mitte toetada Reformierakonna ettepaneku luua pealinna volikogu juurde koroonakriisi küsimustega tegelev komisjon. Toetuse puudumise tõttu võttis Reformierakond eelnõu istungil tagasi.

Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimehe Raimond Kaljulaidi sõnul tuleb uute komisjonide moodustamise asemel liikuda piirangute kaotamise ja tavaellu tagasi tulemise suunas.

„Ühelt poolt oli Reformierakonna eesmärk kindlasti siiras – veel rohkem panustada kriisi juhtimisse. Teiselt poolt tundub mulle uue omikrontüve valguses ja arvestades ka vaktsiinide kättesaadavust, et me ei peaks enam moodustama komisjone, kus kriisi arutada, vaid töötama selle nimel, kuidas sellele mitu aastat kestnud olukorrale joon alla tõmmata. Mul on hea meel, et viimasel hetkel sai ka Reformierakond aru, et kriisist väljumine, mitte uute komisjonide moodustamine peab olema eesmärk,” rõhutas Raimond Kaljulaid.
Kaljulaidi sõnul mitmed riigid on juba piirangud kas täielikult või suures osas kaotanud ja samas suunas peab liikuma ka Eesti, et anda Eesti inimestele tagasi nende vabadused. See on tähtis ka ettevõtjatele, et neil tekkiks jälle võimalus oma majandustegevusega jätkata.

„Selles valguses olen ma pisut imestunud, et varasematel aastakümnetel just inimeste ja ettevõtlusvabaduse eest seisnud Reformierakond on praeguses valitsuses nii tugevalt piirangute usku. Kohati soovitakse hoida piiranguid, mis kuuluvad pigem rubriiki “parem karta kui kahetseda”, millel tegelikku põhjendust ei ole. Inimesed on kujunenud ja pikalt kestnud kriisist väga väsinud ja tüdinenud. Ma ei ole enam kindel, millest on hetkel rohkem kahju – kas viirusest endast või piirangutega kaasnevatest muredest, mis osa ühiskonnast rusuvad ja rõhuvad väga tõsiselt,” ütles Kaljulaid.