Raimond Kaljulaid välisministeeriumile: miks hoopis Eesti ei saatnud välja Venemaa saadikut?

PiretVälispoliitika

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna saadiku ja riigikaitsekomisjoni esimehe Raimond Kaljulaidi sõnul peab välisministeerium andma avalikkusele täpsemaid selgitusi, miks Eesti ei saatnud esimesena välja Venemaa Föderatsiooni saadikut.

„Eesti inimestele tuleb kindlasti selgitada, miks anti Venemaale võimalus saata esimesena välja Eesti suursaadik Moskvas. Kahjuks võttis Venemaa siin initsiatiivi, kuidas sai see juhtuda?“ märkis Kaljulaid.

Ta juhtis tähelepanu sellele, et juba möödunud aasta kevadel tegi 11 riigikogu liiget ettepaneku kuulutada Venemaa Föderatsiooni suursaadik Tallinnas persona non grata’ks. “Endine välisminister Marina Kaljurand on kutsunud üles meie saadikut Moskvast ära tooma, minu teada on küsimust käsitletud ka riigikogu väliskomisjonis,” nentis Kaljulaid.

Kaljulaid meenutas ka seda, et eelmise aasta oktoobris kuulutas riigikogu 88 poolthäälega Venemaa režiimi kuritegelikuks. “See oli kaalukas riigikogu otsus ning muidugi saab ka selles valguses küsida, millised diplomaatilised suhted saavad üldse olla terroristliku riigiga? Oleme ju ka oma kodanikele andnud tungiva soovituse Venemaad mitte külastada ning ajutiselt Venemaal viibivatele kodanikele soovituse tulla Venemaalt ära,”  lisas Kaljulaid.