Raimond Kaljulaid: vastutus presidendi küsimuses üksmeel leida lasub eelkõige Reformierakonnal

digiPresidendivalimised, Tallinn

Riigikogu liige Raimond Kaljulaid leiab, et olukorras, kus Jüri Ratase juhitud presidendikandidaadi otsingud on jooksnud liiva, peab riigikogus keegi teine võtma selles küsimuses initsiatiivi. On loogiline, et seda teeb Reformierakond, kellel on parlamendi suurim fraktsioon.

„Riigikogu esimehe poolt välja pakutud kandidaat ei leidnud üksmeelt. See pole etteheide Jüri Ratasele ega ka Tarmo Soomerele, see on objektiivne poliitiline olukord.

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid on öelnud, et erakonnal on mingi “plaan B”, aga minu arvates ei vaja riik mitte Keskerakonna plaani, vaid head presidenti,“ märkis Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kuuluv Kaljulaid.

Kaljulaidi sõnul peab ajal, kui valimisteni on aega loetud päevad, võtma keegi teine initsiatiivi. „Kõige loogilisem on, et seda teeb Reformierakond, mis omab riigikogus suurimat fraktsiooni. Protsessi vedamine on nüüd Reformierakonna vastutus. Kui Reformierakond selles küsimuses lähipäevadel initsiatiivi ei näita, siis muutub edasine juba väga frustreerivaks ja kriitiliseks. Erakondade poliitiline mängurlus paistab niigi juba kaugele välja,“ sõnas Kaljulaid.