Raimond Kaljulaid: Yana Toom peab koheselt lõpetama venekeelses meedias rahvustevahelise vaenu ja vägivalla õhutamise

PiretUncategorized

Riigikogu sotsiaaldemokraadist liige ning riigikaitsekomisjoni esimees Raimond Kaljulaid peab lubamatuks Yana Toomi vaenu ja vägivallale õhutavaid väljaütlemisi venekeelses meedias.

Euroopa Parlamendi liige ning Keskerakonna poliitik Yana Toom avaldas eile õhtul ETV+ eetris olnud venekeelses poliitikasaates “Kes keda?” kahetsust, et Narva tankimonumendi eemaldamisega ei kaasnenud nn “pronksiöödele” sarnased kokkupõrked.

Toom tegi oma avalduse vastuseks Raimond Kaljulaidi sõnavõtule, kus Sotsiaaldemokraatliku Erakonna poliitik pidas positiivseks, et võimude ja inimeste vahel ei tekkinud füüsilist konflikti.

“Inimeste ja ametivõimude vaheline konflikt võinuks olla traagiline. Inimesed võrdlesid neid sündmusi pronksiööga, aga õnneks midagi sellist ei juhtunud ja see on hea,” ütles Kaljulaid saates.

Selle peale teatas Toom, et “nõustub ja samas ei nõustu” Kaljulaidi väljaöelduga. “Jah, sellist plahvatust nagu pronksiööl ei tule. Võib olla aga oleks parem, et tuleks. Vastasel juhul see viha põleb inimeste hinges edasi,” ütles Toom.

Kaljulaidi sõnul on uskumatu, et Eesti ühe suurima erakonna juhtiv poliitik avaldab kahetsust, et Narva tankimonumendi eemaldamine ei toonud kaasa samasuguseid massirahutusi ning kokkupõrkeid politsei ja inimeste vahel, mis järgnesid pronkssõduri eemaldamisele 2007. aastal.

“Pronksiööde sündmused lõhestasid Eesti ühiskonda pikkadeks aastateks. Keegi ei peaks soovima selliste sündmuste kordumist, kuid seda ju Toom saates tegi. Selle üle kurvastamine, et tänavatel veri ei voolanudki, on täiesti ennekuulmatu!” ütles Kaljulaid.

Kaljulaidi kinnitusel peab Keskerakond Toomi sõnad kindlasti hukka mõistma.