RAIMOND KALJULAID: Yana Toomi abikäsi Kremli-meelsetele on provokatsioon Eesti omariikluse vastu

PiretSiseturvalisus

Sotsiaaldemokraadist riigikogu julgeolekuasutuste erikomisjoni liikme Raimond Kaljulaidi hinnangul liigitub Euroopa Parlamendi saadiku Yana Toomi tegevus Eesti riigile ohtlikeks peetavate inimeste  õigusabi arvete tasumisel  Eestile vaenuliku tegevuse hulka.

„Yana Toom on osutanud tuhandete eurode eest materiaalset abi inimestele, kes kas omal tahtel või Vene eriteenistuste kureerimisel on ohustanud Eesti julgeolekut ja õigustanud Venemaa agressiooni Ukraina vastu. Siin pole midagi kahemõttelist. Siin pole midagi enam arutada. See on otsene provokatsioon Eesti omariikluse vastu. Mõistagi on igaühel õigus riigiga kohtus vaielda, aga kui poliitik otsustab seda vaidlust toetada, siis ta valib poole ja võtab selge seisukoha. Just seda on Toom teinud,“ ütles Kaljulaid

Erakordselt kahetsusväärne on, et see kõik toimub Euroopa maksumaksja raha eest – Euroopa Parlamendi saadikule ei maksta tasusid selle eest, et neid kasutada meie ühise julgeolekuohu vastu, lisas Kaljulaid. Tema sõnul on praegu käimas Toomi küüniline valimiskampaania, millega püütakse silma teha venemeelsetele valijatele.

„Minu hinnangul on Keskerakonnal kaks valikut. Üks valik on lõpetada Yana Toomi liikmelisus Keskerakonnas ja temast distantseeruda. Teine võimalus on seda mitte teha, kuid sel juhul peab Keskerakonna uus juhtkond mõistma, et nad on samuti valinud poole,“ märkis Kaljulaid.

Täna Delfis ilmunud artikkel andis ülevaate sellest, kuidas Yana Toomi ja tema büroo rahasüstide abiga saavad Eestile ohuks kuulutatud Kremli-meelsed aktivistid riigi otsuseid kohtus vaidlustada.