Rainer Vakra: Eesti metsade tulevik nõuab seadusandja täit tähelepanu

Ann VaidaKeskkond

Riigikogu keskkonnakomisjoni eilsel istungil oli keskseks kõneaineks Eesti metsa kaitsmisega seotud küsimused. Komisjoni istungil osalesid ka maaelukomisjoni liikmed.

Keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra märkis, et looduskaitsjad ja keskkonnaaktivistid andsid koos keskkonnaühenduste esindajatega Riigikogule mullu 1. detsembril üle 101 allkirjaga avaliku kirja, mis astus vastu metsaraie piirangute leevendamise ja iseäranis kuuskede raievanuse alandamise plaanile.

„Mets on meie ühine vara, mets on meie rahvuslik rikkus ja Eesti olulisemaid loodusressursse, mets ja metsade tulevik nõuab seaduseandja täit tähelepanu,“ ütles Vakra. „Seepärast otsustaski keskkonnakomisjon kaasata avaliku kirja arutellu kõik osapooled ja kutsuda nad tänasele avalikule istungile. Keskkonnakomisjon suhtub looduskaitsjate ettepanekutesse ja püstitatud probleemi ülimalt tõsiselt,“ rõhutas Vakra.

Avaliku kirja „Eesti metsa kaitseks“ arutelul teevad ettekanded Eestimaa Looduse Fondi, Tartu Ülikooli, Eesti Maaülikooli ja Keskkonnaagentuuri esindajad. Sõnavõtud on Eesti Taastuvenergia Koja, Erakond Eestimaa Rohelised, Eesti Erametsaliidu ja Keskkonnaministeeriumi esindajatelt.