Rainer Vakra: esitame Tallinna Televisiooni ühiskondliku nõukoja liikmeks Anastassia Kovalenko

Ann VaidaTallinn

Neljapäeval toimunud sotsiaaldemokraatide Tallinna linnavolikogu fraktsiooni koosolekul otsustati esitada Tallinna Televisiooni ühiskondlikku nõukotta Anastassia Kovalenko.

„Fraktsioon otsustas esitada TTV nõukoja liikmeks Anastassia Kovalenko, et saada täielik ülevaade sihtasutuses toimuva kohta. Eesmärk on avalikustada ja teha läbipaistvaks kõik TTV kulutused ning lepingulised kohustused. Lisaks tuleb nõuda poliitiliselt tasakaalustatud programmi ja tagada uudistesaadete täielik erapooletus,“ kommenteeris sotsiaaldemokraatide linnavolikogu fraktsiooni esimees Rainer Vakra  otsust.

„Eelmisel aastal ei kogunenud TTV ühiskondlik nõukoda kordagi ja pole seni tööle hakanud, seega nüüd on võimalus näha, kas tegemist on näilise kaasamisega või soovitakse tegelikkuses jõuda sõltumatu ja poliitiliselt kallutamata meediaväljaandeni,“ lisa Vakra.

Tallinna Televisiooni SA juurde on loodud ühiskondlik nõukoda, mille roll on anda nõu telekanali sisu ja programmi osas. Tallinna Linnavalitsuse ettepanekul oodatakse nõukotta kõikide volikogu fraktsioonide esindajaid.