Rainer Vakra: Kes vastutab Tallinna prügikaose eest?

Ann VaidaTallinn, Tallinn 1, Tallinn 2, Tallinn 3

Sotsiaaldemokraadid ootavad linnapea Taavi Aasalt vastuseid aastaid kestnud ning Riigikohtu lahendiga uue pöörde saanud pealinna prügiveosaaga kohta. Erakonna Tallinna piirkonna juhi Rainer Vakra sõnul peab linnapea andma aru, kes olukorra eest vastutust kannab.

“Tallinn ei ole juba aastaid suutnud oma jäätmevedu seadusega vastavusse viia. Paistab, et ka linnapea ise ei hooma pealinna prügiveos toimuvat. Linnaelanikele juba ammu teada olnud probleeme Nõmmele ja Lasnamäele teenust osutanud BWM-i töökvaliteedis tunnistas linnavalitsus möödunud aastal alles kuid pärast probleemide ilmumist. Lahenduseks võeti kasutusele aga ebaseaduslik skeem, mille sobimatust kõik kohtuastmed kinnitanud on,” ütles Vakra.

“Miks ei suuda linnavalitsus taas lahendada tekkinud probleeme konkreetselt ja õigeaegselt? Kas linnajuhid on end korruptsioonihõngulistesse skeemidesse nii sisse mässinud, et ei nähtagi muud varianti kui jantimisega jätkata? Kes vastutab kaose eest pealinna prügiveos? Kannatajaks on lõpuks ikka tavaline nõmmekas ja lasnamäelane, kes ei saa enam kindel olla, kas üldse stabiilse prügiveoteenuse endale kunagi saab,” lisas Vakra.

Vakra jaoks jääb täiesti mõistetamatuks, miks linn olukorra nii kaugele lasi ning miks nii palju aega ja raha kohtuskäimisele kulutati. “Kes siis sellest kasu sai? Linn sai kulud ja häbi ning linnaelanikud endale halle karvu täiendava muretsemise ja asjaajamise pärast.”

Riigikohtu 5. novembri otsusega kaotasid senised jäätmeveolepingud Nõmmel ja Pae-Ülemiste piirkonnas kehtivuse ning linn peab korraldama uue hanke. See tähendab, et iga klient peab nendes piirkondades erakorraliselt uue teenusepakkuja leidma ning prügiveo lepingu sõlmima. Linnavolikogu sotsiaaldemokraatidest liikmed esitasid linnapeale olukorra selgitamiseks arupärimise.