Rainer Vakra: Miks peaksid tudengid ühistranspordi eest maksma?

Ann VaidaTallinn, Tallinn 1, Tallinn 2, Tallinn 3

rainer vakra

Tallinna Sotsiaaldemokraadid esitavad täna linnapea Taavi Aasale arupärimise, milles küsitakse miks ei ole linnavalitsus seni teinud võimalikuks tasuta transporti kõigile Tallinnas õppivatele tudengitele, sõltumata rahvastikuregistri järgsest elukohast.

Tallinna arengukava ja pikaaegsed strateegiad näevad ette, et pealinn muutub keskkonnasäästlikumaks ning suunab inimesi rohkem ühistransporti kasutama. Praegune valitsuskoalitsioon viis riigis maakondlikel bussiliinidel sisse tasuta sõidu kõigile, sh tudengitele. Kui ülejäänud Eestis ei tehta tasuta ühistranspordi puhul inimeste ja inimeste vahel vahet, siis Tallinnas kahjuks toimub lahterdamine.

“Tallinnas õpib paarkümmend tuhat üliõpilast, kellest paljud ei oma pealinna sissekirjutust. See tähendab mitmeid tuhandeid tudengeid, kes ametlikult peavad praegu ühistranspordi eest maksma,” lausus sotside fraktsiooni esimees Rainer Vakra. “Tudengid on teadaolevalt mitte kõige rahakam osa ühiskonnast – on kummaline, et just nendelt soovib linnavõim ühistranspordi kasutamises eest raha kasseerida,” lisas ta. Vakra sõnul puudutab probleem teravalt ka välistudengeid, keda on igal aastal Tallinnas üha rohkem ja rohkem.

Arupärimise esitaja hinnangul on praegune asjade seis tudengite suhtes karjuvalt ebaõiglane ning linnavõimu ignoreerivat suhtumist üliõpilaste suhtes ei saa kuidagi heaks kiita. “On aeg kaotada piletitasu tudengitele ning Tallinna külalistele ja teha riigi eeskujul ühistransport kõigile täielikult tasuta,” ütles Rainer Vakra.

Sotsiaaldemokraadid on esitanud linnavolikogu menetlusse ka vastava eelnõu, mille kohaselt kaotatakse Tallinnas piletid ja piletihinnad kõigile kasutajatele, sh linna külalistele ning tudengitele.