Rainer Vakra: Tallinna prügivedu vajab restarti

Ann VaidaTallinn

Sotsiaaldemokraatide Tallinna piirkonna juhi Rainer Vakra sõnul vajab Tallinna prügiveo korraldus täielikku restarti, kusjuures korteriühistutele  peab jääma võimalus ebakvaliteetsest teenusepakkujast keelduda.

“Arvo Sarapuu ümberkorraldused prügiveos ning endale lähedaste firmade soosimine on viinud linna prügikaose äärele. Jäätmete äraviimisel on olnud tõsiseid häireid nii Nõmmel, Õismäel kui ka Lasnamäel,” ütles Rainer Vakra. “Abilinnapea soosik nendes linnaosades, BWM OÜ ei ole reaalsuse võimeline prügiveoteenust osutama – neil puudub selleks vajalik tehnika ja kogemus,” lisas Vakra.
Sarapuu prügipoliitika võib Vakra sõnul kokku võtta kahe sõnaga – totaalne läbikukkumine.

Et tänaseks on Tallinna Jäätmekeskus tühistanud BWM-iga lepingu sügavapõhjaliste konteinerite osas, näitab Vakra sõnul hästi, mis juhtub, kui riiulifirmale antakse Tallinnas prügiveo õigus. “Pealinna juhid püüavad halva mängu juures linnameedias muinasjutte pajatada, kuid see ei ole enam ammu kellegi jaoks naljakas,” ütles Vakra.
“Täna on linnavalitsus pannud 300 korteriühistut fakti ette, et nad peavad kolme päevaga ise leidma prügifirma, kes juba reedel ja laupäeval elanike prügi ära veaks. Linnavõim on kokku keetnud supi, kuid selle peavad ära helpima korteriühistud. Nii ei tehta,” lisas Vakra.

Vakra avaldas arvamust, et parima tulemuse saab Tallinn avatud ja ausa prügihankega, kus osalejatel on võrdsed tingimused. “Eesmärgiks peab olema prügiveo teenuse madalam hind ja parem kvaliteet,” ütles Vakra. “On oluline, et korteriühistutel ei oleks sundust ühe konkreetse prügifirma osas, vaid nad peaksid saama õiguse ebakvaliteetsete firmade teenusest loobuda,” lisas ta.