Rainer Vakra: teeme koos Toidupangaga suure jõuluime

Ann VaidaEesti, Erakond

Põline nõmmekas Rainer Vakra võtab vabatahtlikuna osa Toidupanga 7. ja 8. detsembril toimuvast jõulukuu toidukogumiskampaaniast, mille eesmärk on koguda toiduaineid puudust kannatavatele inimestele. Vakra eesmärgiks on koguda kahe päeva jooksul suurim kogus toidukaupu, et jõulude ajal ei peaks keegi puudust kannatama.

Elupõlise spordimehena läheb Rainer Vakra Toidupangale jõulukampaaniaks appi selge eesmärgiga koguda poekülastajatelt abivajajate jõululaulale rohkem toiduaineid, kui seda varasematel aastatel on tehtud. “Toidupank on äärmiselt tänuväärne organisatsioon, kes on kümne aasta jooksul teinud palju ära puudustakannatavate perede toiduga varustamisel. Usun, et koos heade inimestega suudame viia jõulurõõmu tõesti iga inimeseni,” selgitas Vakra.

Eesmärgini jõudmiseks osaleb Vakra Toidupanga kampaanias vabatahtlikuna nii reedel kui laupäeval, kogudes toidukapu Järve Selveris kella 16 kuni 19ni. Eesmärgi täitmist saab jälgida ja sellele kaasa elada ka Vakra Facebooki kontol.

Vakra sõnul seadsid Sotsiaaldemokraadid valitsusvastutust võttes endale selge eesmärgi vähenadada ebavõrdust ühiskonnas: “Viimastel aastatel on oluliselt tõusnud lapsetoetus ja loodud lasterikka pere toetus, millega oleme suutnud absoluutsest vaesusest välja tuua rohkem kui 20 000 last.” Kuni paljudele on ots-otsaga kokkutulemine siiski veel probleem, on Vakra sõnul on Toidupanga tegevus puudustkannatavate inimeste abistamisel äärmiselt oluline: “Pean isiklikult väga oluliseks, et seni peaasjalikult vaid vabatahlike entusiasmil põhinenud Toidupank saaks edaspidi püsivat tuge ka riigilt.”

Toidupanga toidukogumisaktsioonide eesmärk on tõmmata tähelepanu sellele, et jätkuvalt on Eestis veel palju inimesi, kellel napib vahendeid oma igapäevastes kulutustes ots-otsaga kokku tulemiseks. Kaupluste külastajaid kutsutakse üles annetama kauasäilivaid toiduaineid puudust kannatavatele inimestele. Kogutud toiduained toimetatakse poodidest kohalikesse toidupankadesse, mille kaudu need jõuavad abivajajateni.