Reili Rand: Sotsid kandideerivad kõigis Hiiumaa piirkondades

Ann VaidaHiiumaa

Hiiumaa sotsiaaldemokraadid esitasid eile oma valimisnimekirja, mida juhib Hiiu vallavanem Reili Rand. Kohalikele valimistele lähevad sotsid kõigis Hiiumaa ringkondades. Emmastes veab meeskonda Hergo Tasuja, Kõrgessaares Reet Kokovkin, Käinas Helen Teigar, Kärdlas Reili Rand ja Pühalepas Liisi Mäeumbaed.

„Sotsidel on tänavustel valimistel Hiiumaal läbi aegade kõige tugevam meeskond, kuhu kuulub nii tänaste volikogude liikmeid, ettevõtjaid, haridusinimesi kui ka kultuuri- ja sotsiaalvaldkonna eksperte. Lisaks on kaasatud noori tegijaid ja täiesti uusi kandidaate ning loomulikult on meie seas suure kogemustepagasiga inimestest,“ ütles nimekirja juht Reili Rand.

“Sotsiaaldemokraadid on kindel valik igale Hiiumaa valla elanikule, kes soovib uuendusmeelset ja samas kindlat arengut oma kodukohas. Meie eestvedamisel tõuseb Hiiumaa vald esile avatud ja innovaatilise juhtimisega, tehes tugevat koostööd nii kodanikuühenduste kui ka era- ja riigisektoriga,” lisas Reili Rand.

Emmastes on sotside nimekirjas õpetaja Hergo Tasuja, lasteaiaõpetaja Liina Lepamaa, õpetaja Diana Leenurm, ettevõtja Heiki Maivel ning politseiametnik Maido Rand.

Kõrgessaares veavad sotside meeskonda Hiiumaa Koostöökogu tegevjuht Reet Kokovkin, müügijuht ja laskesuusataja Alari Remmelg, ettevõtja ja Hiiumaa Käsitööseltsi eestvedaja Nele Eller ning turismiettevõtja Ene Reidma.

Käinas kandideerivad sotside nimekirjas disainer ja ettevõtja Helen Teigar, sotsiaal- ja haridusnõunik Heli Tuisk, pearaamatupidaja Maiu Toomemäe ning sündmuskorraldaja Jaana Lepamaa.

Kärdlas on sotside nimekirjas vallavanem Reili Rand, vallavanema nõunik ja liikumisedendaja Liis Remmelg, Hiiumaa Muuseumi juhataja Toomas Kokovkin, ettevõtja Piret Põllu, õpetaja ning treener Ülari Kaibald, raamatupidaja Kristjan Ojasoo, klienditeenindaja ning harrastusnäitleja Mari-Liis Leivalt, ehitusettevõtja Lembit Vainumäe, õpetaja Gerda Danieljants, tarkvaraarendaja Matti Lüsi ning välisministeeriumi nõunik ja endine Riigikogu liige Hannes Rumm.

Pühalepas kandideerivad sotside nimekirjas sotsiaalne ettevõtja ja keskkonnahariduse spetsialist Liisi Mäeumbaed, haldusjuht ja fotograaf Argo Nurs, õpetaja ja külaseltsi eestvedaja Lili Käär, ettevõtja Õie Laksberg, piirkonnapolitseinik Helle-Triin Nisumaa, maahoolduse spetsialist Kaie Sarv, klienditeenindaja Katrin Vint ning plastiettevõtte keskastmejuht Elis Kiin.

Kohalikud valimised toimuvad 15. oktoobril. Hiidlased valivad uue 23-liikmelise Hiiumaa vallavolikogu. Valimised toimuvad viies valimisringkonnas: Emmastes valitakse kolm, Kõrgessaares kolm, Käinas viis, Kärdlas kaheksa ja Pühalepas neli volikogu liiget.