Rein Randver: kohalikele inimestele tuleb anda Valga haigla tuleviku osas kindlustunne

Ann VaidaValgamaa

Rein Randver

Riigikogu liikme Rein Randveri sõnul näitas tänane Valga meditsiinijuhtide ja kohaliku kogukonna esindajate kohtumine, et lisaks murele sünnitusosakonna võimaliku sulgemise pärast ei ole Valgamaa inimestel kindlust kohaliku haigla edasise käekäigu osas.

“Sünnitusosakonna kõrval kerkis kohtumisel teravalt päevakorda ka Valga haigla kui terviku edasine saatus. Kogukonnale tuleb anda pikemaks ajaks kindlustunne, milliseid teenuseid ja ravi haigla inimestele pakub. Näen lahendusena seda, Valga haigla ja Tartu Ülikooli kliinikumi nn ühinemisleppes oleks täpselt kirjas, millised teenused on Valga üldhaiglas siinsetele patsientidele tagatud,” sõnas nii riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni kui Valga volikogusse kuuluv Randver. Tema sõnul lepiti ühtlasi kokku, et Valga haigla esitab lähikuudel sotsiaalministeeriumile valdkondliku arengukava.

“Sünnitusosakonna saaga on õppetund nii haigekassale, kliinikumile kui ka Valga haigla juhtidele ning Valga haigla nõukogu liikmetele –  meditsiini ja arstiabiga seotud plaane  tuleb läbi arutada kohaliku kogukonna ja ka volikoguga. Inimesi eluliselt puudutavaid otsuseid ei saa teha tagaselja.” märkis Randver.

Valga haigla sünnitusakonna tulevikku koguneb haigla nõukogu arutama 10. aprillil.

Haigekassa juhtide, Valga haigla ja kohaliku kogukonna esindajate kohtumine toimus tervise-ja tööminister Jevgeni Ossinovski initsiatiivil.

 

Loe veel:
Rein Randver: Valga haigla sünnitusosakonna küsimus tuleb tuua volikogusse