Riigikogu homne debatt keskendub ebavõrdsusele ja ääremaastumisele

digiEbavõrdsus

Riigikogu arutab oma neljapäevasel istungil sotsiaaldemokraatide eestvedamisel olulise tähtsusega riikliku küsimusena ebavõrdsuse mõju Eesti arengule ja inimeste heaolule ning ebavõrdsuse vähendamise võimalusi.

Arutelul teemal “Ebavõrdsus Eestis – kas vaesusest saab välja kärpida?” astuvad ettekannetega üles majandusanalüütik Madis Aben, linna- ja rahvastikugeograafia professor Tiit Tammaru, emeriitprofessor Marju Lauristin ja riigikogu liige Riina Sikkut.

Madis Aben keskendub oma kõnes ebavõrdsuse majandusmõjudele ning Tiit Tammaru siserändele ja regionaalpoliitikale. Marju Lauristini ettekanne käsitleb seda, kuidas kaks koroonalainet on haridussüsteemi testinud ning ebavõrdsusi välja valgustanud.

“Riigikogu hakkab kahe nädala pärast arutama järgmise aasta eelarvevalikuid ning enne seda on kahtlemata vajalik parlamentaarne debatt selle üle, millised on olnud sissetulekute ebavõrdsuse ja ääremaastumise pikaajalised trendid ning kuidas on kriis mõjutanud meie haridussüsteemi. Ebavõrdsus ei vähene iseenesest, selle vähendamine peab olema teadlik ja kajastuma ka eelarvepoliitikas,“ rääkis Sikkut.

Neljapäeval kell 10 algava istungi otseülekannet saab jälgida siit: