Riigikogu käsitleb neljapäeval riiklikult tähtsa küsimusena kärbete mõju ebavõrdsusele ja vaesusele

Kirill KlausKärped

Sotsiaaldemokraatide eestvedamisel arutab riigikogu oma neljapäevasel istungil olulise tähtsusega riikliku küsimusena kärpepoliitika mõju Eesti arengule ja inimeste heaolule ning seda, kas kärpimisele on alternatiivi.

Arutelul teemal “Ebavõrdsus Eestis – kas vaesusest saab välja kärpida?” astuvad ettekannetega üles majandusanalüütik Madis Aben, mõttekoja Praxis programmijuht Mari-Liis Sepper, loovettevõtluse teadur Andres Rõigas ja riigikogu liige Riina Sikkut.

„Reformierakonna pika võimuperioodi üheks tagajärjeks oli sissetulekute ebavõrdsuse ja ääremaastumise kasv. Eelmise kriisi järel jõudis Eesti Euroopa Liidu kõige ebavõrdsemate riikide hulka. Käes on uus kriis ja valitsus eesotsas Reformierakonnaga surub taas ühiskonnale peale kärpeid ja õhukese riigi ideoloogiat. Komakohad eelarvepositsioonis ja laenukoormuses on olulisemad nõrgemate toimetulekust ja riigi varasematest lubadustest. Ainest parlamentaarseks debatiks on küll ja küll,“ ütles Riina Sikkut.

Tema sõnul on põhjust küsida, kas kärbete asemel on muid lahendusi. „Ebavõrdsus ei vähene iseenesest, vaid hoopis võimendub kriisiajal. Vaesuse ja ebavõrdsuse vähendamiseks tuleb teha otsuseid, mis erinevusi tasandavad. Meie ühiskonda tuleb tugevamaks ja solidaarsemaks ehitada,“ rääkis Sikkut.

Neljapäeval kell 10 algava istungi otseülekannet saab jälgida siit: https://www.riigikogu.ee/infoallikad/multimeedia/otseulekanded/