Riigikogu LGBT toetusrühm taunib pühapäeval toimunud noarünnakut

PiretÜhiskond

Riigikogu LGBT+ kogukonna toetusrühm avaldab sügavat kahetsust pühapäeval geikristlaste palvusel toimunud viharünnaku pärast, mille tulemusena on haiglasse viidud kolm palvusel osalenud inimest, nende hulgas ka Soome külalispastor.

„Laupäevane Baltic Pride rongkäik möödus niivõrd rahulikult ja ilma vahejuhtumiteta, et tunduski, et meie ühiskonnas on toimunud tõeline pööre avatuse ja sallivuse suunas. Kahjuks tõestas pühapäevane julm rünnak, et viha ja vaen LGBT+ kogukonna suhtes ei ole Eestist kadunud ning jätkuvalt ohustab inimeste turvalisust ja seega ka avalikku korda,“ ütles parlamendi toetusrühma esimees, sotsiaaldemokraat Eduard Odinets. „Eriti kurb, et palvusele kogunenud inimesi rünnati Jumala nimel, mis on vastuolus kõigi kristlike väärtuste ja põhimõtetega.“

Toetusrühm loodab, et tegemist oli üksikfanaatiku rünnakuga, mis ei olnud innustatud kirikuringkondade negatiivsetest hoiakutest riigikogus menetluses oleva abieluvõrdsuse eelnõu suhtes. „Eesti ühiskonnas ei tohi olla ruumi ei usulistele rünnakutele ega vaenuõhutamist väljendavatele seisukohtadele,“ ütles Odinets.

Riigikogu LGBT+ kogukonna toetusrühma kuuluvad sotsiaaldemokraadid Eduard Odinets, Jevgeni Ossinovski ja Reili Rand, Hanah Lahe Reformierakonna fraktsioonist ning Hendrik Terras ja Liisa Pakosta Eesti 200-st.