Riigikogu liige Raimond Kaljulaid liitub Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga

Kirill KlausErakond

Riigikogu liige Raimond Kaljulaid allkirjastas täna avalduse astumaks Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liikmeks. Riigikogus soovib ta edaspidi koostööd teha Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooniga.

Kaljulaidi sõnul oli tema jaoks põhiline küsimus see, kuidas kõige paremini ja tõhusamalt esindada tema poolt nii Riigikogu kui Euroopa Parlamendi valimistel hääletanud inimesi.

„Me peame toetama oma ettevõtjaid, kuid samal ajal hoolitsema selle eest, et majandusedu väljenduks kõigi meie inimeste suuremates sissetulekutes – nii palkades kui pensionides. Peame taastama Eesti kui konstruktiivse, toimeka ning positiivse väikeriigi maine. Peame tegutsema ka selle nimel, et sügavad vastuolud, mis on Eesti ühiskonnas tekkinud, muuhulgas erinevast rahvusest inimeste vahel, leiaksid lahenduse. Kõik need ülesanded on meile endiselt jõukohased, kuigi viimaste kuudega Eestile tekitatud kahju nii siseriiklikult kui rahvusvaheliselt on muidugi väga suur,“ ütles Kaljulaid.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saare sõnul on Raimond Kaljulaid näidanud, et ta peab poliitikuna oma sõna. “Vastupidiselt Jüri Ratasele, kes peaministri koha nimel oli valmis taganema oma lubadusest, et ta ei tee koostööd EKRE-ga, jäi Raimond deklareeritud väärtustele kindlaks ja lahkus seepeale Keskerakonnast. Ainuüksi see oluline põhimõtteline valik kinnitab, et jagame sarnaseid väärtusi, kuid meie omavahelised arutelud on kinnitanud, et saame sarnaselt aru hooliva, demokraatliku ja vaba riigi ideaalidest. Kindlasti tuleb Raimondi poliitiline kogemus ja paljude kampaaniate edukas vedamine tulevikus sotsiaaldemokraatidele kasuks.”

Kaljulaid ütles ühtlasi, et on veendunud, et sotsiaaldemokraatide tänane reiting ei väljenda kaugeltki erakonna tegelikku potentsiaali.

„Ma olen kohtunud ja pikemalt rääkinud väga paljude sotsiaaldemokraatidega. Ma olen kindel, et Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehel Indrek Saarel on väga hea plaan, kuidas minna edasi ning väga hea meeskond, kellega seda ellu viia. Lähimad aastad saavad Sotsiaaldemokraatlikule Erakonnale olema väga põnevad ja väga edukad,“ lisas Kaljulaid.