Riigikogu sotsiaaldemokraatide eestvedamisel peab maha esimese suure pensionidebati

Kirill KlausSotsiaalkaitse

Sotsiaaldemokraatide eestvedamisel arutab riigikogu neljapäeval olulise tähtsusega riikliku küsimusena Eesti pensionisüsteemi tulevikku ja kavandatava pensionipöörde mõju inimeste heaolule nii lühemas kui ka pikemas vaates.

Pensionidebatt „Pensioni tulevikust – kes tasub memme vaeva?“ on esimene suurem parlamentaarne arutelu, mille lähtekohaks on pensioniks kogumise vabatahtlikuks muutmine. Ettekannetega astuvad riigikogu istungil üles mõttekoja Praxis juhatuse esimees Tarmo Jüristo, Tallinna Ülikooli vanemteadur Lauri Leppik ning Tartu Ülikooli doktorant ja majandusekspert Kaspar Oja. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna nimel kõneleb Riina Sikkut.

„Pensionisüsteemi eesmärgiks on vanemaealiste toimetuleku tagamine. Läbimõtlemata ja lühiajalise kasu nimel tehtavad poliitilised otsused ohustavad tulevaste pensionäride heaolu. Oleme täna olukorras, kus valitsusliit tahab pikaajalise ja suure mõjuga muudatusi seadustada juba enne jõule, aga eelnõu ei ole veel valmis ning infot on avalikkusel ja riigikogu liikmetel napilt. Mida varem riigikogu täiskogu nii tähtsat riikliku küsimust arutama hakkab, seda parem,“ ütles Riina Sikkut.