Riigikogu võtab sotsiaaldemokraatide eestvedamisel vaatluse alla Eesti elu pärast kriisi

Kirill KlausKriisist väljumine

Sotsiaaldemokraatide eestvedamisel arutab riigikogu homme olulise tähtsusega riikliku küsimusena seda, millised saavad koroonakriisi mõjud olema Eesti majandusele, tööturule ja sotsiaalvaldkonnale ning mida teha selleks, et ühiskond väljuks kriisist võimalikult tugevana.

Arutelu „Elu pärast kriisi – terve ühiskonnana edasi“ avaettekande peab mõttekoja Praxis nõukogu liige Ardo Hansson, kes keskendub majanduse väljavaadetele ning taaskäivitamisele.

Sotsiaalministeeriumi tööala asekantsler Sten Andreas Ehrlich analüüsib tööturu arenguid ja riske. Euroopa Parlamendi liige Marina Kaljurand räägib Euroopa Liidu rollist ja olulisusest kriisi lahendamisel.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Indrek Saar rõhutab oma ettekandes seda, et Eesti peab tulema kriisist välja hoolivama ja õiglasema ühiskonnana ning võimekama kogukonnana.

„Kriisiaeg on murranguline aeg. Me seisame silmitsi tohutute väljakutsete, aga ka võimalustega. Selleks, et teha õigeid valikuid, tuleb otsida ühiselt lahendusi ja kindlasti tuleb kaasata rohkem eksperte, nagu ka riigikogu,“ ütles Saar.