Riina Sikkut: lisaeelarve tegeleb väga vähe Eesti inimeste toimetulekuga

digiUncategorized

Sotsiaaldemokraadid esitasid lisaeelarvele kümme muudatusettepanekut, mis on eeskätt suunatud Eesti inimeste ja Eesti perede aitamisele, kelle elujärg on hinnatõusude tingimustes halvenemas.

„Valitsus saatis riigikokku eelarve, mis tegeleb väga vähe meie inimeste toimetulekuga. 19-protsendilise inflatsiooni ja suhtelise vaesuse osakaalu juures on see selge ohumärk. Meie ettepanekute eesmärk on parandada Eesti inimeste hakkamasaamist,“ ütles rahanduskomisjoni liige Riina Sikkut. Raskel ajal tuleb tema sõnul olla oma inimeste vastu heldem, mis ühtlasi aitab ühiskonnas vaenu ja pingeid ära hoida.

Sotsiaaldemokraatide kõige kulukam ettepanek näeb ette esimese ja teise lapse toetuse tõstmine 100 euroni kuus. Samuti seisavad sotsiaaldemokraadid
koolitoidu toetuse suurendamise ja laste huvihariduse rahastamise taastamise eest.

Madalapalgaliste toimetulekut parandaks tulumaksuvaba miinimum tõstmine alampalgani ehk 654 euroni. Veel taotlevad sotsiaaldemokraadid palgatõusu
õpetajatele, kultuuritöötajatele ja treeneritele ning riigikogu kantselei töötajatele.

Kõrghariduse rahastamist soovivad nad näiteks parandada kümne miljoni lisaeuroga, et toetada eestikeelsete õppekavade avamist ja õppejõudude töötasu kasvu.

ERRi tugevdamiseks tahavad nad suunata 6,5 miljonit eurot ja MTÜle Slava Ukraini 1,65 miljonit eurot.