Riina Sikkut: rohepööre ei ole loosung, see on kantud eksistentsiaalsest murest

digiKeskkond

Sotsiaaldemokraat Riina Sikkut avaldas täna riigikogus peetud kliimaeesmärkide arutelul imestust värske keskkonnaministri Erki Savisaare sõnumi üle, mis mõneti naeruvääristas rohepööret. 

 „Enne ametisse nimetamist andis minister intervjuu, kus ta leidis, et eks see rohepööre ole suuresti suurte riikide poliitikute loosung. See ei ole loosung, rohepöörde põhjuseks on eksistentsiaalne mure ja seda nii Eesti kui ka teiste Euroopa Liidu riikide jaoks,“ ütles Sikkut. Tema kinnitusel on uue ministri mõned seisukohad selges  kontrastis enamike tänasel kliimadebatil välja öeldud mõtetega.

„Rohepöördeks lauale pandud plaan ei puuduta mitte ainult transporti, põllumajandust ja energeetikat. See ongi plaan Euroopa tuleviku jaoks. Me räägime kliimakriisist, mis tekitab paralleeli tervisekriisiga. Kriisijuhtimise puhul on vaja selgeid sõnumeid, on vaja plaani, et meie inimesed ja ettevõtted saaksid aru, mis on need järgmised otsused ja sammud, kui keskkonnas midagi muutub,“ rääkis Sikkut.

Eesti vajab Sikkuti kinnitusel rohepöörde elluviimiseks selget plaani.  „Meil peab oleme selge, kuidas me “Fit for 55” raami mahume ja mille üle tahame läbi rääkida. Kui meil ei ole endal plaani, siis  me lõpuks peamegi hakkama kellegi teise plaani rakendama, mis ei pruugi Eesti jaoks kõige õigem olla,“ lisas ta.