Riina Sikkut Tanel Kiigele: vajame tõhustusdoosi virvarri asemel selgeid juhiseid

digiVaktsineerimine

Sotsiaaldemokraadid ootavad, et valitsus eesotsas tervise- ja tööminister Tanel Kiigega parandaks vaktsineerimist ja eriti tõhustusdooside saamist puudutavat avalikku kommunikatsiooni, mis praegu logiseb mitmest otsast.

„Sarnaselt riigikoguga on paljudes Eesti peredes ja töökollektiivides erineva covid-immuunsusega inimesi – on eri ajal vaktsineerituid ja pärast põdemist vaktsineerituid, on tõhustusdoosi saanuid inimesi ja tõhustusdoosi ootajaid, samuti neid, kes  haigestusid vaktsineeritutena. Valitsuse kommunikatsioonist ei ole võimalk aru saada, millised on tõhustusdoosi saamise soovitused. Veel hommikul ei lubanud digiregistratuur, seda küll sõltuvalt vaktsiinist, enne viie või kuue kuu möödumist tõhustusdoosi aega broneerida. Kuigi keskpäeval sai selgeks, et tõhustusdoosi saab teha ka kolme kuu möödudes on virvarri ja segadust jätkuvalt palju,“ selgitas Riina Sikkut.

Vajadus täpsete juhtnööride järele on Sikkuti sõnul praegu väga suur, sest omikron-tüvi levib ja Euroopas on nakatumisnäitajad tõusuteel. Seepärast küsivadki sotsiaaldemokraadid Kiigelt, kas soovitus teha tõhustusdoos kolme kuu möödudes kehtib kõigile, sealjuures riskirühmadele ja lastele. Ministril tuleb tutvustada ka seda, millised soovitused kehtivad vaktsineeritud ja põdenud inimestele ja milliseid näpunäiteid järgida pühade ajal ja pärast seda tööpostil.

Sotsiaaldemokraadid ootavad oma kirjalikele küsimustele kiiret vastust. “Valitsuse kohus on tulla välja selgete sõnumitega. Puudulik kommunikatsioon annab edumaa arusaamatustele ja väärinfole: vale on poolel teel ümber maailma enne, kui tõde püksid jalga saab,” märkis Sikkut.