Riina Sikkut: väärtuste ees taandumine ei tee riigikogule au

digiSeadused

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees Riina Sikkut juhtis täna riigikogu kõnetoolist tähelepanu sellele, et valitsusliit allus EKRE ja Isamaa survele, kui ta nõustus perehüvitise seadusest välja viskama registreeritud elukaaslased.

„Selle muidu hea seaduse menetlemine ei ole aktsepteeritav. EKRE ja Isamaa fraktsioon teatasid, et tuleb vältida kooseluseaduse varjatud jõustamist teiste seaduste muutmise kaudu ning väärtustada traditsioonilist abielu mehe ja naise vahel,“ rääkis Sikkut.“Edasi esitasid nad paarsada muudatusettepanekut, mille järel Reformierakond ja Keskerakond kohe taandusid ja andsid teiste inimeste õiguste arvelt alla.“

Sikkuti sõnul tulnuks Reformierakonnal ja Keskerakonnal sellise alistumise asemel ka öösel üleval olla ja need muudatusettepanekud ära menetleda. „Me oleks saanud siis seaduse, mis on kooskõlas riigikohtu lahenditega ja kaitseb kõigi perede õigusi. Ei saa leppida praktikaga, kus riigikogu enamus põhimõttelistes küsimustes taandub ja astub sammu tagasi,“ sõnas Sikkut.

Täna riigikogus kinnitatud perehüvitiste seaduse muudatused parandavad elatisabi saamist ja vanemahüvitise saamise tingimusi.