Riina Sikkut: viirus levib, haiguspäevade otsust on vaja nüüd ja kohe

Kirill KlausKoroonaviirus

Sotsiaaldemokraadid algatasid täna riigikogus otsuse eelnõu, mis kohustab valitsust tegutsema selle nimel, et haigestunud töötajatele makstakse alates 1. detsembrist hüvitist ka esimeste haiguspäevade eest.

Eelnõu teeb valitsusele ettepaneku töötada kiirkorras välja haiguspäevade hüvitamise uued reeglid, et need saaksid detsembris jõustuda. Heldema haigusraha katteallikaks on valitsuse reservid.

„Kahjuks lükkas koalitsioon eile riigikogus tagasi nii esimeste haiguspäevade hüvitamise seaduseelnõu kui ka eelarvele tehtud muudatusettepaneku, mis võimaldanuks haigestunutele alates esimesest päevast hüvitist maksta. Eile oli positiivse koroonatesti tulemuse saanute arv 274, täna on neid inimesi juba 414! Seis läheb üha halvemaks, aga ministritelt ja valitsusliidu saadikutelt kuuleme me vaid seda, et me arutame ja mõtleme. Sotsiaaldemokraatide sõnum on, et meil ei ole praegu aega kaaluda,“ ütles Riina Sikkut.

Viiruse kiire leviku tingimustes on Sikkuti sõnul vaja kiiret otsust, mis võimaldab töötavatel inimestel esimeste haigustunnustega koju jääda.

„Ma saan aru, et opositsioonist tulevad detailsed ettepanekud ei pruugi meeldida. Aga leppige lihtsalt kokku – me oleme nõus hääletama igasuguse esimeste haiguspäevade hüvitamise korra poolt. Olukord on kriitiline,“ pöördus Sikkut koalitsiooni poole.