Roosiaeda kogunesid omavalitsusjuhid ja piirkonna edendajad

PiretUncategorized

Oktoobri viimasel päeval kogunesid Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi sotsiaaldemokraatidest omavalitsusjuhid ja piirkondade edendajad. Taolisi kohtumisi on peetud juba aastaid ja neid kutsutakse hellitavalt Roosiaiaks.

Seekordses Roosiaias andsid ülevaate poliitilisest olukorrast regionaalminister Madis Kallas, terviseminister Riina Sikkut ja erakonna peasekretär Reili Rand.

Eesti põllumajandus- ja maaelupoliitikat tutvustas põnevalt asekantsler Madis Pärtel. Järgnes arutelu planeeritavate omavalitsuste rahastamise muudatuste üle, mille eesmärgiks on toetada senisest enam vaesemaid omavalitsusi.

Kaalumisel on võimalus anda omavalitsustele õigus kehtestada uusi kohalikke makse, näiteks turismimaksu, prügimaksu ja sotsiaal-taristumaks. Muutuda võivad ka maamaksu kehtestamise põhimõtted.

Aktiivselt arutati seda, kuidas on juulikuus rakendunud hooldereform mõjutanud kohalike omavalitsuste rahakotti.

Omavalitsusjuhtide poolt oli omajagu rahulolematust seoses riikliku rahastusega – plaan on jätkata siin arutelude ja analüüsiga. Omavalitsusjuhtidele tutvustati ka nii lühiajalisi kui pikaajalisi plaane ühistranspordi vallas.

Lõpetuseks tutvustati ka kohalike omavalitsuse korralduse seaduse muudatusi, mis loodetavasti saavad peatselt Riigikogus ka heakskiidu.