SDE Belgia osakond: Belgia eestimaalased vajavad paremat lennuühendust!

Ann VaidaEuroopa

Täna saatis SDE Belgia osakond pöördumise majandus-ja taristuminister Kadri Simsonile, lootuses, et ministeerium aitab koostöös aktsiaseltsiga Tallinna Lennujaam ning lennufirmadega parandada Belgia-Eesti vahelist lennuühendust.

Pöördumises heidetakse ette meie rahvusliku lennukompanii Nordica Tallinn – Brüssel – Tallinn lennuliini hinnapoliitikat ning lennukite väikest mahutavust.

„Arvestades suurt nõudlust ning asjaolu, et Eesti juhib järgmised kuus kuud EL Nõukogu tööd, mistõttu külastab Eestit täiendavalt ca 30 000 väliskülalist, tuleb meil kiirelt parandada lennuühendust Euroopa Liidu pealinnaga,“ lausus sotside Belgia osakonna esimees Henri Kaselo.

Sotsiaaldemokraadid peavad Nordica Tallinn-Brüssel-Tallinn otselendude lennupiletite hindu liiga kõrgeks ja ennekõike EL institutsioonides mittetöötavatele eestlastele ülejõukäivaks.
“On vale eeldada, et Belgias elavatel inimestel on kõigil suured sissetulekud või lennupiletid kompenseeritakse. Hinnatundlikumad reisijad jõuavad praegu Belgiast Eestisse tihti Riia kaudu, kuhu lendab odavlennufirma Ryanair, kuid nii võib koju jõudmine kesta enam kui 12 tundi,“ lisas Kaselo.
Pöördumises tehti veel ettepanek alustada läbirääkimisi odavlennufirmadega ning kasutada regionaalpoliitilistel kaalutlustel ja Tallinna lennujaama laiendamistööde tõttu Tartu lennujaama.